| Blog

Prowadzenie i utrzymanie czystości w stajni jest nie lada wyzwaniem.

Wie o tym każdy użytkownik i miłośnik jazdy konnej. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, błoto, stojąca woda i grząska nawierzchnia potrafią odebrać radość z uprawiania tego wspaniałego sportu. Przez znaczną większość roku jazdy konne odbywają się na otwartym terenie, niezależnie od pogody. Tymczasem niestabilne, mokre i śliskie podłoże może być przyczyną urazów i upadków, zarówno jeźdźców, jak i koni. Niekorzystnych warunków atmosferycznych nie da się uniknąć, jednak można w dalszym ciągu cieszyć się obcowaniem z końmi, stosując nowoczesne rozwiązanie – maty drenażowe.

Jak to wygląda?

Maty drenażowe wykonane są z recyklingowego materiału PCV. Kształtem przypominają duże czarne prostokąty. Wykonane są z surowca odpornego na zniszczenia, tłumiącego hałas, absorbującego uderzenia kopyt, a na dodatek bardzo łatwego w montażu i demontażu. Dostępne są w kilku wersjach, które można dowolnie łączyć i układać według potrzeb. Maty położone na nawierzchni nie przesuwają się i zapewniają doskonałe odprowadzenie wilgoci. Maty drenażowe stosuje się na wybiegach, nieutwardzonej glebie, łące oraz różnego rodzaju podłożu – żwirze, betonie lub asfalcie.

Jak działają maty drenażowe?

Maty drenażowe zapewniają skuteczny odpływ wody. Ich struktura pozwala na usunięcie wilgoci na różne strony i zapobiega przenikaniu wody do podkonstrukcji. Woda deszczowa szybko wpływa pod matę, co sprawia, że nawet przy silnych opadach podłoże nadal jest użyteczne i nie tworzą się kałuże. Dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest wykorzystywanie terenu nawet przy długotrwałych opadach, w miejscach, które ze względu na bezpieczeństwo zwierząt i jeźdźców, nie byłyby już użytkowane. Maty drenażowe posiadają specjalnie umieszczone otwory na wodę, a odpowiednie nachylenie umożliwia jej spływanie do kanałów odwadniających. Maty drenażowe są doskonałym sposobem na zwiększenie komfortu jazdy i bezpieczeństwa w stajni oraz w terenie.